HOTEL ZLATÝ LEV JABLONEC NAD NISOU

O hotelu Zlatý Lev

Recepce hotelu Zlatý Lev Jablonec nad Nisou

HOTEL ZLATÝ LEV 

Historie hotelu

Vítejte v hotelu Zlatý lev - jedné z nejvýznamnějších dominant města Jablonce nad Nisou.

Základ stávajícího hotelového komplexu Zlatý lev byl položen již v druhé polovině 17. století zřízením "krčmy" Christiánem Elgertem a datum 16. 9. 1693, kdy došlo k rozšíření majetku a výstavbě dvora, potvrzuje prosperitu "pohostinské činnosti".

Ačkoliv nezůstává objekt v držení jediného rodu, zůstává původní účel stavby neměnný. Vyjadřuje vždy zájem a možnosti majitelů. Řadí se sem i osobnost obchodníka a malíře Adolfa Hübnera (23. 5. 1857) jehož zásluhou je zřízena i zahrada.

Až do roku 1919 se dochovala jižní roubená část. Zásadní změna výrazu z r. 1935 odráží celkovou koncepci městské zástavby. Přesto, že se neuskutečnil záměr rozšířit hotelové zařízení o koncertní halu, byl zachován charakteristický rukopis architekta Roberta Hemmricha, který vtiskl městu Jablonec nad Nisou obdivuhodnou podobu moderního města počátku 20. století. 

 V posledním desetiletí 20. století prošel hotel Zlatý lev dvěma velmi význačnými událostmi. Byl odsouhlasen záměr hotel přebudovat a na jeho část, konkrétně klasicistní přístavbu, byl již vydán demoliční výměr.

V posledním roce 20. století došlo pro hotel Zlatý lev k zásadní události. Jeho majitelem se stává místní jablonecká firma, která se rozhodla hotel opravit, zrekonstruovat a opět uvést v život. A tak po necelých dvou letech se nejen obyvatelé města Jablonce nad Nisou mohou vrátit do hotelové a restaurační provozovny.

Současná, nezbytně provedená rekonstrukce plně respektuje dochované původní části. Citlivě spojuje výrazové prostředky minulých dob se současným moderním životním trendem. Dokazuje tak, že i nadále zůstává objekt ojedinělým dokladem architektonického vývoje města Jablonce nad Nisou.  

HOTEL ZLATÝ LEV

UBYTOVÁNÍ

Superior DeLux ubytování hotel Zlatý Lev Jablonec nad Nisou

Superior DeLuxe

Velmi prostorný a útulný pokoj, v podkrovním stylu disponuje velkou manželskou postelí, posezením s konferenčním stolkem, pracovním stolem, telefonem, minibarem, koupelnou s wc a sprchovým koutem, bidetem, fénem, toaletními potřebami.

Dvoulůžkové pokoje Superior Room hotel Zlatý Lev Jablonec nad Nisou

SUPERIOR ROOM

Dvoulůžkové pokoje s oddělenými postelemi Twin Room Hotel Zlatý Lev Jablonec nad Nisou

TWIN ROOM

Apartment apartmán Hotel Zlatý Lev Jablonec nad Nisou

APARTMENT

Singel Room jednolůžkové pokoje Hotel Zlatý Lev Jablonec nad Nisou

SINGEL ROOM

HOTEL ZLATÝ LEV JABLONEC NAD NISOU

Kontakty na nás

Hotel Zlatý lev se nachází v centru Jablonce nad Nisou
IČ: 25472461, DIČ: CZ2547241
Firma je vedena v obchodním rejsříku, vedeného Krajským soudem v Ústí nad Labem oddíl C, vložka 19680 

  1. Adresa:
    Hotel Zlatý Lev
    Kostelní 19/1, 466 01 Jablonec nad Nisou
  2. Provozní Eva Žižková: +420 736 490 493
  3. Recepce: +420 483 333 000
  4. E-mail: info@zlatylevjbc.cz
  5. Restaurace: +420 483 333 011

JABLONEC NAD NISOU

Kontakty

Kostelní 19/1

Jablonec nad Nisou
466 01