+420 483 333 000 Rezervace

Aktivity v okolí hotelu

Muzeum hraček

Muzeum hraček Naše jablonecké muzeum je zaměřené na hračky, které si pamatují naši rodiče a prarodiče. Ti se vrátí do dětských let a děti naopak poznají, s čím si hráli jejich tátové, mámy, dědové a babičky.

Zaměření muzea hraček je různorodé a své hračky si zde najdou jak kluci tak děvčata. Kluci budou nadšeni ze sbírky modelů aut, stavebnic nebo vláčků. Pro děvčata jsou pak připraveny panenky nebo kočárky.


Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou Jednotlivé expozice a sbírky lze shlédnout na třech různých místech, a to v hlavní budově muzea, tak v Galerii Belveder a v Kristiánově. V hlavní budově můžete shlédnout stále expozice bižuterie a skla.

Expozice Kouzelný svět bižuterie prezentuje vývoj jablonecké bižuterie od jejího zrození po současnost. Prostřednictvím tematických filmů, technologií, dekoračních technik, skleněné a kovové bižuterie, šperku, prací …

Tři sály v pátém podlaží hlavní budovy muzea, celkem 380 m2 plochy, jsou rozčleněny do čtyř výstavních celků, které na sebe chronologicky navazují. Takto vytyčené prostory umožňují prezentovat nejen sklo samo o sobě, s příběhy, které se k němu konkrétně váží, ale i lyrický příběh.

Městská galerie MY

Galerie se nachází v Domě Jany a Josefa V. Scheybalových v Kostelní ulici a vystavuje především díla místních umělců.


Městské divadlo

Městské divadlo Jablonecké secesní divadlo bylo postaveno podle plánů významné vídeňské firmy Fellner a Helmer. Dne 23. července 1906 se konal slavnostní výkop základů, v srpnu byl položen základní kámen a 2. září 1907 byla stavba, provedená stavitelem Emilianem Herbigem, zkolaudována. Divadlo je po náročné rekonstrukci opět v provozu, nemá stálou scénu, proto na jeho prknech můžeme vidět většinu zajímavých českých scén.

Divadlo nabízí pro stálé návštěvníky osm abonentních skupin zaměřených na činohru, hudbu, pohádky pro nejmenší, představení pro studenty, operu a balet. K nejcennější součásti vybavení interiéru divadla patří soubor sto čtrnácti kusů původních secesních lustrů a nástěníků zachovaných v šestnácti rozdílných typech.


Bazén Jablonec nad Nisou

Bazén Jablonec nad Nisou V městském bazénu lze relaxovat i sportovat. Naleznete zde sportovní, 25 m dlouhý bazén s 8 plaveckými drahami, dále dětský bazén a bazén s atrakcemi, jako jsou dva tobogány, dále zde najdete umělé vlnobití, masážní lavici, vodní clonu a také největší hit, kterým je dravá řeka. Na své si přijdou i milovníci relaxace. V nabídce jsou masáže, sauna, aqua fitness.


Atletický stadion

Atletický stadion Atletický stadion je jedním z nejmodernějších v České republice. Dokončen byl na podzim roku 2004. Může se pyšnit osmidráhou s povrchem polytan a všemi potřebnými sektory. Kapacita tribuny činí 1200 diváků, společně s oválem cca 2000 diváků.


Městská sportovní hala

Městská sportovní hala Hala slouží veřejnosti, školským zařízením, tělovýchovným jednotám a sportovním klubům. Vybavení: Hrací plocha celé haly je 64 m x 26 m. Herní výška je 12 m. Jednotlivé kurty mají rozměry 26 x 16 m (4. kurt je dlouhý 28 m), a slouží pro odbíjenou, košíkovou, sálovou kopanou, nohejbal, florbal a nově i badminton.

K vybavení haly patří cvičný boxerský sál, gymnastická tělocvična, aerobní sál, spinningový sál, čtyři stanoviště stolního tenisu, horní a dolní fitness.


Městský zimní stadion

Městský zimní stadion Kapacita městského zimního stadionu je 1500 diváků. Ledová plocha má rozměry 58 x 26 m (je to speciálně zmenšená plocha s kanadskými parametry). Zázemí zimního stadionu tvoří také tělocvična s posilovnou a bufet. Na stadionu hraje svá domácí utkání mužstvo HC VLCI Jablonec.


Areál volnočasových aktivit

Areál volnočasových aktivit Areál zahrnuje:


Přehrada Mšeno

Přehrada Mšeno Unikátní technická památka je nejatraktivnějším rekreačním zázemím města i celého širokého okolí. V letních měsících je část přehrady využívána ke koupání, a to v lokalitách U prutu a U kiosku.


Sportovní areál Břízky

Sportovní areál Břízky Sportovní areál vybudovaný v blízkosti jablonecké přehrady nabízí tenisové a volejbalové kurty, fotbalové hřiště, atletickou dráhu, tělocvičnu a dětský koutek, známý je však především díky běžeckému lyžování. V zimě zde najdete upravené lyžařské běžecké tratě včetně osvětleného kolečka, které umožňuje trénink i po setmění. V létě je asfaltová dráha využívána pro jízdu na kolečkových lyžích a bruslích.


Srnčí Důl

Srnčí Důl Areál Srnčí důl patří svým umístěním do přírodní krajiny k unikátům mezi sportovními areály v rámci celé ČR. Jsou zde běžecké dráhy, různé druhy hřišť a sportovišť. Areál je velmi hojně využíván veřejností, sportovními kluby, školami a dalšími subjekty právě pro svoji pestrou nabídku sportovišť a příjemné prostředí.